Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi Adresi ve İletişim Bilgileri

 Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi Bursa ili Nilüfer ilçesi Ataevler mahallesinde bulunmaktadır.
 Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi
  Kategori :  Kütüphane
Adres :  Basın Kültür Sarayı Ataevler Mahallesi Yılmaz Akkılıç Caddesi No: 19 16140 Nilüfer / Bursa
  Semt :  Ataevler
  İlçe :  Nilüfer
Telefon :    0 224 441 01 42
Web Sitesi :   http://www.akkilickutuphanesi.com/
Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi Hakkında Detaylı Bilgi

Nilüfer Belediyesi’nin Bursa Gazeteciler Cemiyeti, BGC Sosyal Hizmetler ve Emeklilik Vakfı ve Akkılıç ailesiyle birlikte oluşturduğu kütüphane, Ataevler’deki Basın Kültür Sarayında hizmet vermektedir. Araştırmacı Gazeteci Yazar Yılmaz Akkılıç’ın kitaplığını bir kütüphanede değerlenmesi şartıyla BGC Sosyal Hizmetler ve Emeklilik Vakfı’na bağışlamasıyla oluşan kütüphane fikri kurumların ortak kararıyla gerçeğe dönüşmüştür.
Nilüfer bölgesindeki tek kütüphane olma özelliği taşıyan kütüphane bin metrekare alan üzerinde hizmet vermekte olup, modern düzenlemesi içinde bir halk kütüphanesi anlayışıyla kurulmuştur. Kitapların Dewey Onlu sınıflama usulü ile tasnif edildiği Akkılıç Kütüphanesinde kapalı raf usulüne göre hizmet verilmektedir. Kütüphanede bugün 30 bin civarında olan kitap varlığı, sürdürülen kitap alımlarıyla her geçen gün zenginleştirilmektedir.
Raflarında 1980’li yıllardan itibaren arşivlenen Cumhuriyet gazetesi ile bir Bursa gazetesi arşivinin de bulunduğu kütüphanede ‘Süreli Yayınlar Bölümü’, ‘Çocuk Kitapları’, ‘Sanat Kitaplığı’, ‘İnternet’ ve ‘Görsel İşitsel Materyaller Bölümü’ ve ‘Kitap Hastanesi’ bölümleri bulunmaktadır.
Kütüphane okurlarının yararlanmasına açık olan bu bölümlerin bazılarından faydalanmak için üyelik gerekmektedir. Kütüphaneye dileyen herkes herhangi bir bedel ödemeden üye olabilmekte ve ödünç kitap alabilmektedir.
Kütüphane hafta içi 10:00 - 22:00 hafta sonu 10:00 - 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Bu firma toplamda 1326 kez ziyaret edilmiştir.

Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi Haritası ve Yol Tarifi Alma

FACEBOOK YORUMLARI


BursaRehberim.com © Bursa Firma ve Mekan Rehberi